V návaznosti na zrušení AGROTEC Petronas rally 2020 došlo pro letošek k transformaci závodu do virtuální podoby. V tradičním červnovém termínu odstartuje 1. e-AGROTEC Petronas rally 2020, která zároveň bude druhým závodem SONAX Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally. Šampionát se bude konat ve dnech 16. – 21. 6. 2020 a formát rally bude jednoetapový se souhrnou délkou rychlostních zkoušek 78 km.

Digitální varianta zůstane věrná své reálné předloze, a tak nabídne typické rychlostní zkoušky mezi vinohrady, úzké cestičky mezi poli i v Česku ojedinělé, ale mezi jezdci velmi oblíbené, šotolinové pasáže.
Vzhledem k současné situaci proběhne letošní ročník AGROTEC Petronas rally ve virtuální realitě.

Jak se bude závodit

Šampionát se jede ve hře Richard Burns Rally, od jejíhož vydání uplynulo již téměř 16 let, díky čemuž ji lze aktuálně zakoupit za necelých 100 Kč. Zastaralejší grafika s sebou ale nese výhodu mírných požadavků na výkon vašeho počítače a v rámci pilotního ročníku navíc získáte závodní licenci eSports od Autoklubu ČR zdarma, takže vám nic nebrání se 1. e-AGROTEC Petronas rally zúčastnit. Ke hře budete potřebovat online plugin RBR Czech s fyzikálním módem NGP6 pro reálnou simulaci chování vozu. Dále si budete muset stáhnout balíček textur, který se objeví v detailu závodu na stránkách Online Rally. Díky početné základně vývojářů z řad fanoušků rally se můžete těšit na tu nejlepší počítačovou simulaci i aktuální vozy včetně všech možností nastavení.

Kdo může závodit

Soutěž je otevřena pro domácí i zahraniční jezdce s platnou licencí eSports vydanou Autoklubem ČR, přičemž detailní informace, jak tuto licenci získat, naleznete na oficiálním webu šampionátu. Na stejných stránkách naleznete i úplná pravidla pro účastníky soutěže. Závodit se bude s vozy od nejmenších dvoukolek třídy R1 až po vrcholnou kategorii R5 a nebudou chybět ani speciály R-GT, mezi než patří například i Abarth 124 rally závodního týmu AGROTEC Czech Abarth Team.

Těšíme se na virtuální setkání s vámi a zároveň pro ročník 2021 doufáme v návrat do krásného okolí Hustopečí.

Zvláštní ustanovení

Seznam přihlášených posádek

Instalační balíček textur

Startovní čísla a povinné reklamy